ULTHERALIFT 

HIFU neboli Ultherapie

Revoluční technologie HIFU- vysoce intenzivní fokusovaný ultrazvuk byla vyvinuta na amerických klinikách, v roce 2011 získala FDA a CE certifikaci. Co do technických parametrů se jedná o přístroj fungující na bázi fokusovaného ultrazvuku. 

Ze speciální sondy jsou vysílány jednotlivé ultrazvukové vlny, jejichž účinek je koncentrován do jednoho bodu. Proti chirurgickému liftingu obličeje je účinnost HIFU srovnatelná. 

Metoda je velmi populární a využívají ji i celebrity. Ošetření přístrojem lze použít na kompletní facelifting, ale i na jednotlivé ošetření v obličeji v oblasti očí, tváří, krku, ale i dekoltu .... prostě tam, kde chcete řešit nějaký problém.

KONTAIDIKACE:

 • Otevřené rány nebo léze v oblasti ošetření
 • Těžké nebo cystické akné v oblasti ošetření
 • Aktivní implatáty ( např. kardiostimulátor či defibrilátor ). kovové implantáty v ošetřované oblasti
 • Dermální výplně
 • Prsní implantáty ( týká se ošetření dekoltu ) 
 • Keloidní jizvy
 • Špatná srážlivost krve a užívání léků na srážlivost
 • Těhotenství a kojení
 • Diabetes
 • Epilepsie
 • Autoimunitní onemocnění
 • Bellova obrna
 • Opary
 • Lokální onemocnšní kůže, záněty


Co je na tomto postupu jedinečné? HIFU Ulterapie je jediné neinvazivní ošetření, které může specificky zacílit na hluboký základ pod kůží, který je řešen v kosmetické chirurgii, aniž by došlo k rozřezání nebo narušení povrchu kůže. Je to také jediný postup, který používá ultrazvukové zobrazování, což nám umožňuje vidět vrstvy tkáně, na které jsme během léčby zacílili, a zajistit, aby energie byla ukládána přesně tam, kde bude nejúčinnější.

Jaký druh technologie používá HIFU Ulterapie? HIFU Ultherapy používá osvědčenou ultrazvukovou technologii, která získala povolení FDA a Health Canada pro použití v tomto novém typu lékařského postupu.

Co dělá HIFU Ultherapy Lifting? HIFU Ulterapie deponuje soustředěnou ultrazvukovou energii pod povrch kůže, aby zkrátila vrstvu obličeje a stimulovala tvorbu nového kolagenu v těle. Výsledkem bude, že se kůže v průběhu času začne zvedat a tónovat.

Co dělá kolagen? Jak stimuluje HIFU Ulterapie tvorbu kolagenu? Kolagen je přírodní protein, který dává pokožce její mladistvost tím, že ji udržuje pevnou, tonizovanou a pružnou. Jak stárneme, kolagen ztrácí svou pružnost a schopnost odolávat účinkům gravitace, které tahají kůži dolů. HIFU Ultherapy skočí na proces opravy, který produkuje čerstvý, nový kolagen.

Co je HIFU Ulterapie? Na rozdíl od faceliftu je HIFU Ulterapie neinvazivním postupem, který se zaměřuje na pokožku a podpůrné vrstvy pod ní, ale neznamená řezání nebo narušení povrchu kůže. 

Může HIFU Ultherapy nahradit facelift? HIFU Ulterapie je "vypnutí", nikoli "face lift". Ačkoli to není náhrada za chirurgický zákrok, je to schůdná alternativa pro ty, kteří nejsou připraveni na facelift, nebo pro ty, kteří chtějí prodloužit účinky kosmetické chirurgie.

Jak se liší HIFU Ulterapie od laserů? Lasery obvykle řeší problémy v povrchových vrstvách kůže (např. Jemné linie, vrásky, změny pigmentu). HIFU Ulterapie se zaměřuje na hlubokou vrstvu pokožky a základní vrstvu určenou v kosmetické chirurgii, která zvedá a propůjčuje kůži podporu. Proto jsou tyto dvě technologie zcela doplňkové!

Je HIFU Ulterapie bezpečná? Tento postup byl odstraněn po prokázání bezpečnosti v klinických studiích a po celém světě byly bezpečně provedeny desítky tisíc léčebných postupů. Ultrazvuková energie má navíc osvědčené výsledky a její použití v oblasti medicíny je více než 50 let. Jak dlouho trvá léčba ultrazvukem?

Ošetření obličeje trvá cca 60 minut a částečné ošetření obličeje nebo obočí může trvat asi 30 minut - a to bez jakýchkoli prostojů.

Je nějaký výpadek? HIFU Ulterapie je zcela neinvazivní postup, a proto nedochází k prostojům. Okamžitě se můžete vrátit ke svým běžným činnostem a nemusíte podnikat žádná zvláštní opatření.

Kdo je dobrým kandidátem na HIFU Ulterapii? Dobrým kandidátem na HIFU Ulterapii je někdo s kůží, který "se uvolnil" do bodu pohledu a často se cítil méně pevně. Například snížená linie obočí nebo ochablá kůže na očních víčkách je často prvním příznakem "zrání" kůže.

Typicky kandidáti jsou ti ve věku třicátých let, kteří mají mírnou až středně laxnost kůže.

Zatímco HIFU Ulterapie není náhradou za chirurgický facelift, existuje mnoho lidí, kteří chtějí nějaké zvedání, ale nejsou připraveni na chirurgický zákrok, mentálně, finančně nebo logisticky. Existují také mladší lidé, kteří chtějí "zůstat před hrou", a také ti, kteří chtějí prodloužit účinky kosmetické chirurgie.

Na jaké problémové oblasti se zaměřuje HIFU Ulterapie? Jaké výsledky získáte? HIFU Ulterapie řeší mírnou až středně uvolněnou nebo ochablou pokožku. Konkrétně obnovením a obnovením pokožky zevnitř HIFU Ultherapy zvedne obočí, což zase snižuje přebytečnou pokožku na víčkách, otevírá oči a celkově poskytuje svěží vzhled. Stejně jako celá tvář, krk, hrudník, paže, lokty, bříško, vnitřní stehna a kolena. Jak dlouho, než uvidím výsledky?

Pacienti se mohou těšit z nějakého počátečního účinku, ale konečné zdvihnutí a tonizování proběhne za 2-3 měsíce, protože unavený kolagen je nahrazen novým, pružnějším kolagenem. Jak tento proces budování kolagenu pokračuje, další zlepšení se mohou objevit až 6 měsíců po zákroku.

Jak dlouho výsledky vydrží? U pacientů léčených přípravkem HIFU Ultherapy je po roce po provedení zákroku čerstvý mladý kolagen a v závislosti na stavu kůže může pokračovat až další rok. Budoucí ošetření  pomůže udržet krok s procesem stárnutí, který se liší podle jednotlivce.

Budu potřebovat více než jedno ošetření? Většina pacientů potřebuje pouze jednu léčbu; některé však mohou těžit z více než jednoho ošetření (v závislosti na tom, kolik laxnosti mají a vlastní biologické odpovědi svého těla na proces ultrazvuku a tvorby kolagenu).

Budu během léčby cítit ultrazvuk? Ano. Během léčby cítíte malé množství soustředěné ultrazvukové energie, které se ukládá pod povrch kůže.

Jaké to je? Pacienti zaznamenali, že při dodávání ultrazvukové energie může docházet k určitým nepohodlím, ale je to dočasný a pozitivní signál, že byl zahájen proces vytváření kolagenu.

Je HIFU Ulterapie bolestivá? Práh pohodlí se liší od pacienta k pacientovi, ale při dodávání ultrazvukové energie může docházet k určitým nepohodlím. Toto je dočasný a pozitivní signál, že byl zahájen proces vytváření kolagenu. Váš ošetřující s vámi konzultuje před ošetřením pokožky, aby byl váš zážitek co nejpříjemnější. 

Existují nějaké vedlejší účinky? Po ošetření může docházet k mírnému zarudnutí až po hodině a malé procento klientů může mít mírný otok, mravenčení nebo citlivost na dotek, ale jsou mírného a dočasného charakteru. Pocit bolestivosti svalového cvičení je běžný, ale rychle se ulevuje. 


Ceník

Omlazení - lifting HIFU Ultherapie

Oční okolí

část čela, spánky, dolní víčka

2000 Kč

Dolní část obličeje

tváře, podbradek

3000 Kč

Celý obličej

oční okolí, čelo, tváře

5000 Kč

Krk 

krk, podbradek

2000 Kč

Dekolt

2000 Kč

Kompletní ošetření

celý obličej, krk, dekolt   

8000 Kč